Zpravodajství

Policie se zabývá trestním oznámením kvůli ministerské zakázce

Policie se zabývá trestním oznámením kvůli ministerské zakázce
Zdroj: TV Nova

Z dokumentů, které má redakce zpravodajského serveru nova.cz k dispozici vyplývá, že ředitel společnosti CorpInvest provozující protikorupční systém CERD Jiří Jehlička podal v říjnu 2006 trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na bývalého ministra práce a sociálních věcí a místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha. Podle vyjádření Policie ČR je případ v současné době ve fázi šetření a trestní řízení prozatím nebylo zahájeno.

Důvodem podání oznámení je skutečnost, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil v lednu 2006 ministerstvu práce a sociálních věcí rekordně vysokou pokutu půl milionu korun za to, že bez řádného výběrového řízení přidělilo státní zakázku desetinásobně vyšší ceny tj. půl miliardy korun na provoz svého komunikačního systému.

Jiří Jehlička ve svém emailu, kterým podal oznámení na Vrchní státní zastupitelství v Praze z října 2006 uvádí: „Podávám trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na člena ČSSD pana Škromacha pro podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele a z porušování povinnosti při správě cizího majetku, kdy ministerstvo zadalo zakázku v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek a tím zvýhodnilo soukromí subjekt nad soutěžiteli a poškodilo ministerstvo a jiné uchazeče případné soutěžitele."

V lednu letošního roku byl policií vyzván k doplnění údajů. Toto však Jehlička odmítl učinit, neboť se domnívá, že všechny potřebné dokumenty jsou k dispozici na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Na dotazy serveru nova.cz týkající se aktuálního vývoje případu odpověděla Eva Miklíková z Policie ČR Správy hlavního města Prahy následující: „Celá věc je v současné době ve fázi šetření, trestní řízení nebylo prozatím zahájeno. O tom, zda zahájeno bude, se rozhodne v časovém horizontu přibližně jednoho měsíce. S ohledem na tuto skutečnost nebude policie prozatím k této věci poskytovat žádné bližší informace."

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach dnes na telefonický dotaz serveru nova.cz uvedl, že o trestním oznámení neví. „O trestním oznámení nevím a ve věci veřejné zakázky jsem nerozhodoval," řekl Škromach.

Jehlička podal trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na Zdeňka Škromacha v říjnu loňského roku prostřednictvím elektronické podatelny Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze. Letos v lednu podání obdržela Obvodní ředitelství Praha 2, Služba kriminální policie a vyšetřování.

Jehlička je známý jako organizátor demonstrací proti bývalému premiérovi a šéfovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. V červenci 2006 v České Lípě Jehlička odmítl zastavit dopravní policejní hlídce a následně unikl policejnímu pronásledování, přičemž po něm policie několikrát vystřelila. Je ředitelem společnosti CorpInvest sídlící v Libici nad Cidlinou.

 

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz