Zpravodajství

Richard Krajčo kouří a skládá

Richard Krajčo kouří a skládá
Zdroj: Korzo

Muzikant a herec Richard Krajčo překvapil milovníky divadla jako Richard III. na scéně Národního. Okouzluje ale také svými písněmi a od Nového roku se věnuje především jejich tvorbě. Skládá a při tom kouří.

"Když nemám moc unavené hlasivky, tak kouřím. Teď je mám trochu v klidu a mohu si ty cigarety dovolit. Po delší době jsem zase začal skládat písničky. Od Nového roku jsem především zavřený ve studiu a vymýšlím. Už se ty novinky blíží desítce, tak se raduji, že jsem zase dostal nějaké nápady," svěřuje se zpěvák punkfolkové skupiny Kryštof. Chce totiž vydat nové album, které by se mělo na trh dostat na podzim.

"Vyberu některé své hity a k tomu přidám právě nové skladby. Tak například jedna z písní se jmenuje Vzducholoď. Je o tom, že muži obvykle touží dát ženě nějaký velký dar, co největší. A žena chce spíše nějakou maličkost, o které nemáme ani páru. My muži chceme obdarovat ženy třeba vzducholodí nebo cestou kolem světa a ony chtějí - řečeno písničkou - vůni slunečnic nebo krepovou růži ze střelnic," říká Richard Krajčo s úsměvem

Za Richarda je nominován na Cenu Thálie
Svého shakespearovského jmenovce nepojal totiž jen jako pokřiveného zloducha na těle i na duši, ale jako charismatickou osobnost, která dokáže ukázat i přitažlivou a o to nebezpečnější tvář zla.

"Z nominace mám pochopitelně radost. Vždyť jsem se ocitl ve vysloveně luxusní společnosti. Nominován je také Milan Kňažko, David Prachař nebo Viktor Preiss. Je to pro mne odměna za dřinu, kterou ta role na scéně Národního divadla představuje. Richard III. je podivná postava, která svým zlem odpuzuje, ale také přitahuje. Mám nabídku na novou roli pro příští sezonu v Národním divadle, ale zatím ji nesmím nahlas vyslovit, abych ji nezakřikl. Protože naši první scénu bych nerad opustil," přiznává idol dívek a přítel půvabné modelky Martiny Poulíčkové, známé i z Divadla kouzel Pavla Kožíška.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz