Zpravodajství

Brutální šikanu si žáci natáčeli na video

Brutální šikanu si žáci natáčeli na video
Zdroj: TV Nova

Žáci trnavské základní školy brutálně bijí svého spolužáka. Případ je o to otřesnější, že video si natáčeli sami útočníci pro pobavení. Záběry si dokonce upravili do podoby krátkého filmu. Jejich zvrácený výtvor se ale nakonec otočil proti nim. Díky filmu se totiž podařilo usvědčit jednoho z aktérů - 15tiletého útočníka. Chlapec byl obviněn z výtržnictví a ublížení na zdraví.

Chlapec, který se stal terčem napadení svých spolužáků, utrpěl při útoku poranění oka. Brutální šikanu si její autoři nahrávali na video. Bitku potom deváťáci zpracovali na jakýsi krátký film. V něm je dokonce vidět i to, jak si záběry z napadení znovu a znovu nadšeně pouštějí. Video končí slovy: "Ať odpočívají v pokoji."

Napadení už vyšetřuje policie. Na jiném videu žáci brutální scény zinscenovali. K incidentu došlo paradoxně ve škole, která nedávno přijala opatření a semináře právě kvůli šikaně.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz