Zpravodajství

Mostecká nemocnice má co vysvětlovat

Mostecká nemocnice má co vysvětlovat
Zdroj: TV Nova

Mostecká nemocnice už čelí dvěma trestním oznámením. V jednom případě byl - za zanedbání péče - obviněn lékař porodnice. Primáře pak ředitel odvolal. Teď se ozývají další pacienti. Tentokrát obviňuje jeden muž - personál interny - a to ze smrti své 70leté ženy.

Paní Vítková měla už pět let problémy s dýcháním, celou dobu ale byla v domácí péči. Pak jela na vyšetření žaludku do mostecké nemocnice. Tam po devíti dnech zemřela. Její manžel teď obviňuje zdravotníky, že pacientku zanedbávali.

Podle pana Vítka jeho žena dokonce jednou spadla i z postele. Na nemocnici si chce stěžovat. Ta přitom eviduje za poslední měsíc tolik stížností jako jindy za celý rok. Ředitel už odvolal primáře porodnice. Toho policie stíhá za smrt malé Natálky z Litvínova, která zemřela 13 dní od porodu.

V Mostě teď mezi lidmi kolují tyto podpisové archy. Protest proti nemocnici sepsala další matka, která měla kvůli chybám lékařů přijít o své nenarozené dítě.

Ředitel nemocnice přiznává, že jeho zaměstnanci mají s komunikací problémy a na napravení chyb prý pracuje. V případech úmrtí chce ale rozhodně počkat až na výroky soudu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz