Zpravodajství

Mladík ukradl podvozek tanku

Mladík ukradl podvozek tanku
Zdroj: TV Nova

Devatenáctiletý mladík ukradl na Písecku z bývalého vojenského prostoru podvozek tanku T 34. Na odvoz sedmi tunového kolosu si dokonce najal firmu. Policie na krádež přišla poté, co mladík prodal podvozek do sběrny. Teď mu hrozí až tři roky vězení nebo vysoká pokuta.

Podvozek tanku stál na bývalém cvičišti nepovšimnut víc jak deset let. Částečně zrezivělý kolos mladíka zaujal natolik, že si na jeho odvoz najal firmu. Dostat se k němu přitom nebyl problém. Stačilo jen otevřít závoru. Mladík podvozek rozřezal a část prodal ve sběrně. Ta mu vyplatila 25 000 korun.

Zmizení tanku si mezitím všiml majitel pozemku. Ten krádež oznámil. Pátrání po sběrnách bylo úspěšné už po několika dnech. Druhou část tanku chtěl mladík prodat do šrotu v okolí Prahy. To se mu už ale nepodařilo. Muži hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři léta nebo peněžitý trest. Přestože tank léta nikoho nezajímal, jedná se prý stále o evidovaný vojenský majetek. Jeho likvidace se tak musí hlásit Ministerstvu obrany.

S krádežemi bojových vozidel se policisté nesetkávají často. Podobný případ se stal naposledy před třemi lety na Benešovsku. Tady z bývalého cvičiště ukradl profesionální voják, který prostor hlídal, dva tanky, 1 400 metrů kolejnic a protitankové zábrany.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz