Zpravodajství

Podnikatelka hazarduje s odpadem, hrozí jí pokuta 10 milionů

Podnikatelka hazarduje s odpadem, hrozí jí pokuta 10 milionů
Zdroj: TV Nova

Česká inspekce životního prostředí znovu šetří šluknovskou podnikatelku Danu Hálovou. A opět kvůli nakládání s německým odpadem. Za to už loni dostala víc než milion korun na pokutách. Ve svém podnikání ale dál pokračuje s novým povolením přímo v centru Šluknova. Po dnešní kontrole podnikatelce hrozí až desetimilionová pokuta.

Sosnová na Českolipsku. Podnikatelka Dana Hálová tam nechala v 328 kamionech navézt téměř sedm tisíc tun německého smetí. Dostala pokuty přes milión korun, odpad měl úplně zmizet. Jenže Hálová areál zamkla a Němci, kteří chtějí odvézt zbývající dva tisíce tun, se k němu nemůžou dostat.

Podle našich informací manžel Dany Hálové je jedním z hlavních organizátorů loňského zavážení České republiky a byl za to i obviněn policií. Obyvatele Šluknova překvapilo, že Hálová dostala povolení na další provozovnu.

Krajský úřad, který Hálové povolení vydal, přiznal, že za celou dobu areál ani jednou nikdo nekontroloval.

Dnes ale provozovnu přijeli zkontrolovat inspektoři České inspekce životního prostředí a hned odhalili vážné nedostatky.

Podle inspekce by Dana Hálová mohla přijít o povolení i na šluknovskou provozovnu. S podnikatelkou Danou Hálovou bude zahájeno správní řízení a hrozí jí pokuta až 10 milionů korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz