Zpravodajství

Smrdutý časopis vyvolal chemický poplach

Dopisové bomby, jež se před časem objevovaly v zásilkách doručovaných britskou poštou, přiměly i další úřady, aby zvýšily pozornost a pečlivěji zkoumaly, co vlastně předávají adresátům. Výjimkou nebyla ani třídírna zásilek v novozélandské metropoli Wellingtonu.

Její zaměstnanci při jedné ze směn zpozorovali, že se jejich pracovištěm line nepříjemný zápach síry. Okamžitě vyhlásili chemický poplach a přivolali odborníky, do jejichž kompetence spadá likvidace nebezpečných a život ohrožujících látek. Na místo se neprodleně dostavil tým specialistů, jenž nechal vyklidit místnost a uzavřel ulice v nejbližším okolí.

Příčinu se jim, jak uvedl v rozhovoru pro novozélandskou rozhlasovou stanici hasič Douglas Lyell, podařilo odhalit v krátkém čase. Pekelný sírový puch totiž vydávala hromádka časopisů připravená na cestu k předplatitelům. Ve snaze zvýšit prodej a dát na frak konkurenci se totiž jeho vydavatelé rozhodli umístit do ochranného přebalu malou bombičku s páchnoucím obsahem.

Přestože smrdutá náplň byla zdraví zcela neškodná a nemohla nikoho ohrozit, redakce inkriminovaného periodika dostala přes prsty. Pokud chce, aby se časopis dostal ke čtenářům, bude ho muset nechat na vlastní náklady přebalit tak, aby nevyvolával další pochybnosti. Drahé poučení prý má i pozitivní moment. Název časopisu se přece jen dostal do povědomí veřejnosti a nelze vyloučit, že vzbudí i zájem o jeho obsah.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz