Zpravodajství

Rodina z Prahy se živila prodejem heroinu

Rodina z Prahy, která několik roků nabízela ve velkém heroin, byla tento týden zatčena. Kuriózní byl způsob, jakým se čtyřčlenná rodina chtěla drogy zbavit. Těsně před zásahem policie začali drogy házet z okna na ulici.

K zásahu došlo souběžně na dvou místech v bytě manželů na Praze 10 a u jejich syna na Praze 8, kde byla i jeho přítelkyně. K vylomení dveří v ulici Krymská, kde bydlel manželský pár ve věku 59 a 56 let museli policisté použít hydraulický hever. Na první pohled obyčejné dřevěné dveře měly zevnitř několik zámků a dvě bezpečnostní závory.

Akce zároveň proběhla i ve Frýdlantské ulici, kde bydlel jejich syn s přítelkyní. Ti se ještě narychlo chtěli zbavit důkazů a drogu házeli z okna na ulici. Na policisty se tak ze sedmého patra snesla část heroinu. Zbytek pak našli uvnitř bytu. Celkem bylo zabaveno 1 200 gramů drogy a 100 000 korun, které pravděpodobně pocházely z trestné činnosti. Kriminalisté zajistili na místě zboží v hodnotě 1,2 miliónů korun.

Kromě míst, kde bydleli, prodávali členové rodiny drogy také na Hlavním nádraží. Nejčastěji si takovéto obchody domlouvali mobilním telefonem. Policejní komisař jim sdělil obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek. Podezřelou rodinu sledovala policie více než tři čtvrtě roku v rámci akce Drab. Všem čtyřem členům hrozí až deset let vězení.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz