Zpravodajství

S pistolí v ruce ohrožoval ochranku obchodního domu

S pistolí v ruce ohrožoval ochranku obchodního domu
Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelný případ se stal v jednom obchodním centru v Plzni. Společník mladé ženy, která tam údajně kradla, ji chtěl za každou cenu ochránit před bezpečnostní službou, a tak na ochranku vytáhl nůž a pistoli. Měl ale smůlu. Všechno sledovaly kamery, a tak skončil v policejní cele.

Ke konfliktu došlo, když prodavačky upozornily ochranku na tuto ženu, která prý kradla. Nikdo netušil, že nepůjde o běžný případ. Muži z ochranky společnosti při zásahu proti pachatelce majetkové trestné činnosti byli napadeni jejím komplicem.

 

Když si mladík všimnul, že se o dívku zajímá ochranka, přiběhl jí na pomoc. Popadl ji a společně utíkali ven na parkoviště. Muž pak vytáhl na ostrahu pistoli, se svojí společnicí nasedli do auta a pak prchali směrem za město.

 

Pracovníci ochranné služby sami říkají: "Velmi často se setkáváme s napadením nožem nebo injekční jehlou s ohrožováním. Co se týče krátkých střelných zbraní, takových případů mnoho nemáme."

 

Po incidentu schovává muž pistoli do pouzdra u pasu a následuje partnerku k vozu. Netuší, že oba po celou dobu sleduje ochranka na monitorech bezpečnostních kamer a že všechno už vědí i policisté.

 

Honičce trvala jen krátce. Policisté ujíždějící auto dostihli asi kilometr za městem. "Kromě střelné zbraně, což byla plynová pistole, se ještě ve vozidle našla mačeta, nůž a meč," dodává policista.

 

Policisté ale neobjevili žádné kradené zboží, muž navíc tvrdil, že nalezené zbraně a cizí občanské průkazy ve voze nejsou jeho, a tak ho policie stíhá zatím jen pro výtržnictví. Přesto mu hrozí až 2 roky vězení.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz