Zpravodajství

S pistolí v ruce ohrožoval ochranku obchodního domu

S pistolí v ruce ohrožoval ochranku obchodního domu
Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelný případ se stal v jednom obchodním centru v Plzni. Společník mladé ženy, která tam údajně kradla, ji chtěl za každou cenu ochránit před bezpečnostní službou, a tak na ochranku vytáhl nůž a pistoli. Měl ale smůlu. Všechno sledovaly kamery, a tak skončil v policejní cele.

Ke konfliktu došlo, když prodavačky upozornily ochranku na tuto ženu, která prý kradla. Nikdo netušil, že nepůjde o běžný případ. Muži z ochranky společnosti při zásahu proti pachatelce majetkové trestné činnosti byli napadeni jejím komplicem.

 

Když si mladík všimnul, že se o dívku zajímá ochranka, přiběhl jí na pomoc. Popadl ji a společně utíkali ven na parkoviště. Muž pak vytáhl na ostrahu pistoli, se svojí společnicí nasedli do auta a pak prchali směrem za město.

 

Pracovníci ochranné služby sami říkají: "Velmi často se setkáváme s napadením nožem nebo injekční jehlou s ohrožováním. Co se týče krátkých střelných zbraní, takových případů mnoho nemáme."

 

Po incidentu schovává muž pistoli do pouzdra u pasu a následuje partnerku k vozu. Netuší, že oba po celou dobu sleduje ochranka na monitorech bezpečnostních kamer a že všechno už vědí i policisté.

 

Honičce trvala jen krátce. Policisté ujíždějící auto dostihli asi kilometr za městem. "Kromě střelné zbraně, což byla plynová pistole, se ještě ve vozidle našla mačeta, nůž a meč," dodává policista.

 

Policisté ale neobjevili žádné kradené zboží, muž navíc tvrdil, že nalezené zbraně a cizí občanské průkazy ve voze nejsou jeho, a tak ho policie stíhá zatím jen pro výtržnictví. Přesto mu hrozí až 2 roky vězení.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz