Zpravodajství

Zahrada ukrývala unikátní zkamenělinu

Zahrada ukrývala unikátní zkamenělinu
Zdroj: TV Nova

Velmi vzácného živočicha, se kterým se jen tak nesetkáte, objevil na své zahrádce jeden důchodce z Chrudimi. Při okopávání skalky zavadil o kámen, ze kterého na něj vykoukla malá příšerka. Pan Kvapil se ale nelekl, vzal ji domů na důkladnou prohlídku a zjistil, že jde o krásnou zkamenělinu.

Téměř 50 miliónů let stará "potvůrka" vypadá zcela neškodně, její jméno ale nahání husí kůži. Planorbis pseudammonius. Pan Kvapil o zkamenělého živočicha prý málem zakopl na zahradě.

 

Záhadného živočicha šťastný nálezce v žádné knize neobjevil. Protože ho ale zajímalo, co to vlastně našel, požádal o pomoc odborníky z chrudimského muzea. Ty nález velmi překvapil.

Zájem o vzácný nález už projevili i paleontologové z Prahy. Jeden z nich se prý dokonce o zkamenělině chystá napsat publikaci. Zda takových unikátů na pozemku pana Kvapila leží víc, se možná ukáže už na jaře, kdy začnou práce na zahrádce.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz