Zpravodajství

Střelec skolil krávy přímo na pastvě

Střelec skolil krávy přímo na pastvě
Zdroj: TV Nova

V Povrlech na ústecku dnes krátce po poledni zastřelil neznámý člověk tři dospělé krávy přímo na pastvě. Policie zjišťuje odkud vůbec rány přišly, každopádně jde o případ nepochopitelné krutosti. Bezcitný zabiják majitelce zvířat způsobil škodu 45 tisíc korun. Upozorňujeme, že záběry v následující reportáži nejsou pro slabé povahy.

Krutý zabiják bezbranná zvířata zabil, když se volně pásla na louce. Jednu z krav chladnokrevně popravil kulkou do hlavy, druhou střelil do hrudníku. "Neznámý pachatel zastřelil krávy na louce jen kousek za Ústím nad Labem," řekla mluvčí ústecké policie Veronika Beranová.

 

Útok přežila jen třetí z napadených krav

Tu ale střelec trefil do páteře, takže ochrnula. Zvíře proto musel utratit veterinář. Majitelku ovládl pocit bezmoci a vzteku. Policejní technik se pak za pomoci veterináře snažil najít v mrtvých zvířetech hlavní a zatím jediný důkaz - kulku. Expertízou pak vyšetřovatelé můžou zjistit odkud a čím pachatel střílel.

"Případ vyšetřujeme jako podezření z trestného činu poškozování cizí věci, kde hrozí trest odnětí svobody ař do výše dvou let," dodává Beranová.

Bezcitný zabiják majitelce zvířat způsobil škodu 45 tisíc korun. Zvířata jsou podle trestního zákoníku stále brána jako věc. Podle majitelky je ale hodnota jejich života nevyčíslitelná.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz