Zpravodajství

Pražský Smíchov se možná ocitne bez energie

Pražský Smíchov se možná ocitne bez energie
Zdroj: TV Nova

Pražskému Smíchovu hrozí, že by se mohl ocitnout bez energie. Tato část města se totiž v posledních letech překotně rozvíjí a může se stát, že ve výhledu tří let jednoduše nevystačí s elektřinou. Praha proto připravila projekt, kterým dokáže na levý břeh Vltavy dovést elektřiny dostatek. Jde o takzvaný kolektor. Tedy tunel, ve kterém jsou pod městem vedeny všechny druhy sítí jako elektřina, voda nebo plyn.

Kvůli rychlému rozvoji pražského Smíchova totiž spotřeba neustále narůstá. Za posledních sedm let se odběr elektřiny dokonce zdvojnásobil. Smíchovská rozvodna se tak pomalu začíná dostávat do situace, kdy bude vydávat maximum. Kritický stav by měl nastat někdy v roce 2009 až 2010. Pokud se do té doby neprovede žádné technické řešení. A tím řešením je vybudování nového kolektoru. Tedy hloubkového tunelu, ve kterém se dá další zdroj elektřiny na Smíchov dovést. Vedl by z náměstí I. P. Pavlova přes náměstí Palackého a pod Vltavou až na Smíchov. Stál by přibližně jeden a půl miliardy korun a vedl by v něm i plyn a voda. Nutný je proto, že se očekává další rozvoj smíchovské strany.

Kolektor by měl propojit pravý břeh Vltavy se smíchovským v roce 2009. Tedy přesně v období, kdy by energetická krize mohla nastat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz