Zpravodajství

ČMFS zneužívá státní znak

ČMFS zneužívá státní znak
Zdroj: TV Nova

Logo Českomoravského fotbalového svazu je v rozporu se zákonem. Používání státních symbolů je řízeno zákonem z roku 2001, který přesně upravuje kdo a jakým způsobem se můžou státní symboly používat. Přesto, že fotbalový svaz pro používání státního znaku nedostal povolení, ještě ho z části překryl fotbalovým míčem.

Část českého státního znaku je překryta fotbalovým míčem. Fotbalový svaz se ale hájí tím, že se nejedná o hanobení státního znaku, ale pouze o ochrannou známku.

 

Zákon přitom jasně říká, kdo a jak smí státní znak používat. Mohou ho používat ve svém logu jen státní instituce, což fotbalový svaz není.

Změna loga by byla pro svaz velmi komplikovaná a nákladná. Svaz se jím totiž prezentuje na všech oficiálních fotbalových soutěžích. Podle právníků je ale nemyslitelné, aby svaz za tichého souhlasu státu dále státní znak používal.

V současné chvíli je tedy na ministerstvu vnitra, aby po šesti letech nečinnosti konečně našlo páky, jak donutit Českomoravský fotbalový svaz dodržovat zákon.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz