Zpravodajství

Balkony v Brně jsou jen pro otrlé

260 rodin bydlících v Brožíkově ulici v Brně má zakázáno používat své balkóny. Ty jsou totiž v katastrofálním stavu a reálně hrozí jejich zřícení. Oprava je ale zatím v nedohlednu, majitelé bytů se nedokážou dohodnout na tom, jak by měly opravené balkony vypadat.

Majitelé bytů se totiž nedokážou dohodnout na tom, jak by měly opravené balkony vypadat.

Zrezivělé železné konstrukce, odpadávající kusy zdiva, popraskané sklo. Balkony v Brožíkově ulici jsou už v tak katastrofálním stavu, že musely úřady nájemníkům zakázat na ně vstupovat.

Balkony potřebují radikální opravu už několik let. Jejich rekonstrukci ale brání to, že vlastníci bytů se na nové podobě balkonů nedokážou shodnout.

Většina z 260 rodin chce dražší lodžie. Zhruba deset procent majitelů bytů je ale proti a to na zablokování rekonstrukce stačí.
Spor o to, jaké mají balkony být, tak zatím končí tím, že lidé nemají žádné. A tak jim nezbývá, než se závistivě dívat na dům o ulici dál, kde už se majitelé bytů dokázali dávno dohodnout.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz