Zpravodajství

Ekologická spoušť ohrožuje nejenom sovy

Motorový olej, pneumatiky, plasty a další odpad zamořily bývalý lom ve Štěnovicích na Plzeňsku. Na ekologickou katastrofu přišli náhodou ochránci zvířat, když přišli kontrolovat hnízdiště vzácných výrů velkých. Černá skládka v rozsáhlém areálu lomu ohrožuje životní prostředí a lidé se tu obávají, že jim zamoří vodu ve studních.

Barely, louže vyjetého oleje, části aut, nábytek a další odpad zamořuje rozsáhlý areál lomu. Část odpadu pravděpodobně pochází z některé autodílny. Odpad ohrožuje hlavně živočichy, kteří tu žijí.

Desítky, možná stovky litrů oleje se navíc vylily z nádob a ohrožovat mohou podzemní vodu.

Už v lednu obec vyzvala majitele pozemku, aby odpad odstranili a zabránili dalšímu navážení. Jedinou odezvou byl dopis, že jednatelka má nechat zatarasit přístupovou cestu panely.

Likvidaci odpadu zaplatí obec, aby práce mohly co nejdřív začít, už povolala i speciální laboratoř hasičů kvůli rozborům. Všechno ale budou muset zaplatit majitelé pozemku. Obec také může až dvacetitisícovou pokutou potrestat lidi, kteří se tu zbavují odpadu a firmy čekají ještě vyšší pokuta.

Majitelům zničeného pozemku i firmě, která sem odpad vozí, hrozí až statisícová pokuta.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz