Zpravodajství

Březen je nejrizikovější měsíc pro motoristy

Březen je nejrizikovější měsíc pro motoristy
Zdroj: TV Nova

Největší pojišťovna v zemi upozorňuje na to, že na silnicích za chvíli začne nejrizikovější měsíc roku. Březen je totiž podle statistik posledních let nejhorším měsícem co do počtu nahlášených pojistných událostí. To znamená, že všichni motoristé i chodci by si měli dávat obzvlášť velký pozor na bezpečnost provozu.

Jako bezkonkurečně nejhorší vychází březen. Jsou to klasické havárie, jsou to střety s chodci a jsou to také krádeže. Proč se v březnu bourá, to zástupci pojišťovny tuší. "V podstatě mnoho řidičů v zimě nejezdí, pak sedou do vozidel kdy začínají první jarní dny," říkají. Odborníci na dopravu tuto hypotézu potvrzují.

"Za prvé jarní únava, za druhé vyjíždějí sváteční řidiči, kteří celou zimu nejezdili a za třetí řidiči, kteří naopak jezdili, tak jim takzvaně narostou křídla," říká Pavel Martynek z odboru havarijního pojištění České pojišťovny.

Proč ale v březnu narůstá i počet krádeží a vykrádání aut, to se všichni jenom dohadují. Jisté ale je, že březen je pro pojišťovnu velmi nepříjemný. V nejklidnějším měsíci v roce - v červenci - totiž motoristé hlásí téměř o sedm tisíc událostí méně. Přepočítáno na peníze to vychází na rozdíl 268 milionů korun.

Pokud se ale člověk podívá na policejní statistiky, kde je zaevidována i sebemenší událost, pak u dopravních nehod je nepříjemný červenec a u krádeží a vykrádání aut říjen.

Policisté i pojišťovací agenti se ale shodují, že letošní rok vzhledem k neuvěřitelně teplé zimě dlouhodobé průzkumy špatných a dobrých měsíců zcela rozvrátí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz