Zpravodajství

Superbový špion skončil v sítích policie

Superbový špion skončil v sítích policie
Zdroj: TV Nova

Policie zadržela muže, který prodával fotky prototypu nové verze vozu Superb. Ty se nedávno objevily v deníku Blesk. Podle policistů i zástupců automobilky je to vůbec poprvé, kdy se podařilo vypátrat pachatele takovéto průmyslové špionáže. Fotky nových modelů aut se v novinách objevují čím dál častěji, a to i přesto, že je automobilky přísně střeží.

Fotky nového vozu Superb otiskl deník Blesk 14. února. Stály kolem dvaceti tisíc korun, které požadoval tehdy ještě neznámý mladík. Dnes se policistům muže podařilo vypátrat. Zadrželi ho ráno v Liberci. Mladíka původem z Plzeňska okamžitě převezli k výslechu.

Vyšetřování ukázalo, že šlo o externího zaměstnance automobilky. Na vývoji auta se sám podílel. Snímky pořídil asi kvalitním mobilním telefonem.

Mladík měl totiž přístup do míst, kde se nová auta vyvíjejí. Superb vyfotil, přestože tato místa jsou přísně střežena.

Při výslechu se mladík přiznal k pořízení a prodeji fotek. K jejich úpravě použil počítač, který teď policisté zkoumají.

V současné době je 27letý muž obviněn pro trestný čin poškozování cizích práv. V případě odsouzení mu hrozí trest dva roky," řekl TV Nova policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Už v minulosti se přitom dostaly na veřejnost třeba snímky Škody Fabia. Byly pořízené ale mimo automobilku, kde jsou vozy částečně maskované.

Průmyslová špionáž je běžná třeba u našich německých sousedů. Nejvíce se tam obchoduje právě s fotkami nových modelů aut.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz