Zpravodajství

Dvanáctiletý chlapec nejmladším transsexuálem na světě

Dvanáctiletý hoch, původně Tim, ale teď Kim, se stal nejmladším pacientem, který podstoupí proces změny pohlaví. Podařilo se mu přesvědčit doktory, že opravdu chce být dívkou. Už zahájil hormonální kúru, součást přípravy na změnu, která povede až k operativní změně pohlaví.

Tim byl diagnostikován jako transsexuál před dvěma lety, když doktoři a psychiatři dospěli k názoru, že jeho pocit, že se ocitl "ve špatném těle", je tak hluboký, že je zapotřebí léčby. Léčba zahrnuje umělé zastavení mužské puberty pomocí vysokých dávek hormonů a následně podávání ženských hormonů, které povedou k vývoji ženských sexuálních znaků.

Kim, nyní čtrnáctiletý, je úředně registrován jako dívka, a tak také vypadá. Obléká se do módních šatů, má dlouhé blond vlasy a sní o tom, že se přestěhuje do Paříže a stane se návrhářkou. Její rodiče, kteří si napřed mysleli, že jejich syn prochází jen těžkou fází vývoje, si již zvykli vidět v něm dívku. Pravé jméno rodiny nebylo zveřejněno, ale Kimin otec, známý jako Luty P., potvrdil, že už jako malé dítě si Tim chtěl hrát s panenkami, nosit šaty a už od dvou let trval na tom, že je holka. "Kim jsme viděli jako dívku, ne jako problém. Náš život byl překvapivě normální," říká.

Kim je jasný případ
Kim špatně snášela první známky puberty. "V té době jsme si uvědomili, že se Kim děsí okamžiku, kdy jí začnou růst vousy, a že začne mutovat," říká otec. Kimini rodiče hledali pomoc u různých psychiatrů. Někteří se k celé záležitosti stavěli velmi negativně, ale jiní souhlasili, že je zapotřebí něco pro ni udělat. Bern Meyenburg, primář frankfurtské kliniky pro děti a dospívající s poruchami identity, ve svém posudku uvedl jasné stanovisko: "Kim je mentálně dobře vyvinuté dítě, zdá se být šťastná a vyrovnaná. O síle jejích přání se nedá pochybovat. Nechat Kim vyrůst v muže by byla hrubá chyba, protože jen málokdy se setkáváme s tak jasnými případy."

Z právních důvodů však nebude možné dovést léčbu do úplného konce, tedy provést operaci, při níž Kim budou vytvořeny ženské pohlavní orgány, dříve, než jí bude osmnáct.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz