Zpravodajství

Chtěla skočit ze 70 metrů vysokého komína

Chtěla skočit ze 70 metrů vysokého komína

Drama se šťastným koncem prožili večer přerovští policisté, hasiči a zdravotníci. Všichni se několik hodin strachovali o život šestnáctileté dívky, která v ledovém dešti vylezla až na samý vrchol sedmdesátimetrového komína v Teličkově ulici.

Zdroj: TV Nova

Člověka na komíně nahlásili obyvatelé okolních domů hasičům deset minut před půl sedmou večer. Speciálně vycvičení záchranáři okamžitě vyrazili na místo a pokoušeli se s dívkou navázat kontakt.

Ta zprvu nereagovala, což jen zvyšovalo obavy všech přítomných. Asi po hodině se přece jen podařilo dvěma záchranářům k promrzlé mladé ženě bezpečně přiblížit.

"Přivázali sme ji do trojcípého šátku a kolega si ji vyvázal na sebe. Já sem je seshora jistil a spustili sme ji dolů," popisuje akci jeden z hasičů.

Dívce se podle hasičů podařilo vylézt na první stupínky žebříku do asi pětimetrové výšky s pomocí vodítka na psa. Podle policie vše dívka odůvodnila zdravotními a psychickými problémy.

"Dívka zpočátku nechtěla navázat s policií žádný kontakt a až po slanění za využití Hasičského záchranného sboru jsme zjistili jak její totožnost, tak důvody jejího jednání," uvedla k případu policejní mluvčí.

Na Přerovsku jsou podobné způsoby sebevražd či pokusů o ně jen velmi ojedinělé. Z minulých let je znám pouze jediný případ muže, který vylezl na stožár velmi vysokého napětí. I ten ale nakonec od svého záměru skočit upustil.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz