Zpravodajství

Chtěla skočit ze 70 metrů vysokého komína

Chtěla skočit ze 70 metrů vysokého komína

Drama se šťastným koncem prožili večer přerovští policisté, hasiči a zdravotníci. Všichni se několik hodin strachovali o život šestnáctileté dívky, která v ledovém dešti vylezla až na samý vrchol sedmdesátimetrového komína v Teličkově ulici.

Zdroj: TV Nova

Člověka na komíně nahlásili obyvatelé okolních domů hasičům deset minut před půl sedmou večer. Speciálně vycvičení záchranáři okamžitě vyrazili na místo a pokoušeli se s dívkou navázat kontakt.

Ta zprvu nereagovala, což jen zvyšovalo obavy všech přítomných. Asi po hodině se přece jen podařilo dvěma záchranářům k promrzlé mladé ženě bezpečně přiblížit.

"Přivázali sme ji do trojcípého šátku a kolega si ji vyvázal na sebe. Já sem je seshora jistil a spustili sme ji dolů," popisuje akci jeden z hasičů.

Dívce se podle hasičů podařilo vylézt na první stupínky žebříku do asi pětimetrové výšky s pomocí vodítka na psa. Podle policie vše dívka odůvodnila zdravotními a psychickými problémy.

"Dívka zpočátku nechtěla navázat s policií žádný kontakt a až po slanění za využití Hasičského záchranného sboru jsme zjistili jak její totožnost, tak důvody jejího jednání," uvedla k případu policejní mluvčí.

Na Přerovsku jsou podobné způsoby sebevražd či pokusů o ně jen velmi ojedinělé. Z minulých let je znám pouze jediný případ muže, který vylezl na stožár velmi vysokého napětí. I ten ale nakonec od svého záměru skočit upustil.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz