Zpravodajství

Vydařená premiéra Jacka Rozparovače

Vydařená premiéra Jacka Rozparovače
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Úterní premiéra nového českého muzikálu Jack Rozparovač se stala jednou z vrcholných událostí letošní umělecké a společenské sezony. Jiří Langmajer si v titulní roli zahrál a zazpíval v muzikálu a poprvé na divadelních prknech se také představila devítinásobná Zlatá Slavice, šedesátiletá Hana Zagorová.

"Samozřejmě, že jsem váhala, jestli mám vystupovat v muzikálu po boku mladých herců a zpěváků. Ale okouzlila mě hudba Vašo Patejdla a ty songy, které ve hře zpívám. A pak moje postava vysloužilé prostitutky nemusí být ani mladá, ani už krásná, může být i tlustá, tak co! Pro mne byla skvělá spolupráce s režisérem Petrem Novotným a vůbec s celým tím mladým kolektivem. Dokonce jsem si připadala, že chodím denně do práce jako všichni lidé. Zkoušky totiž začínaly přesně v devět hodin a tak jsem pravidelně v sedm vstávala a šla jako do zaměstnání. A líbilo se mi to," říká Hana Zagorová, která měla při premiéře velký úspěch. A také na závěr byla zahrnuta několika velkými kyticemi růží.

"Dojalo mě to a překvapilo, že těch růží bylo tolik. Jen od Štefana pětatřicet. Já jsem osudu vděčná za každý den, kdy žiji, ale s Jackem Rozparovačem jsou dny pro mne nějak zvlášť krásné. A pak jsem ráda, že mi toto vystupování nenaruší rodinný život. Štefan totiž nyní vystupuje ve vídeňské opeře, máme tedy k sobě blízko. Proto také mohl přijít na premiéru," říká šťastná zpěvačka.

Úspěch si prožili i ostatní herci
Jiří Langmajer v titulní roli si po letech opět zazpíval. "Byl jsem zvyklý na jevišti na dramatické role a od školy jsem vlastně v žádném představení nezpíval. Muzikálům jsem se vyhýbal. Ale takhle role mě zlákala a nelituji toho. Chodil jsem na hodiny zpívání a myslím, že to bylo nutné a vyplatilo se to," svěřuje se herecká hvězda premiéry.

Zdeněk Podhůrský v roli Ďábla svého kolegu dobře doplňoval. Po představení se představil v roli hodného tatínka. Na recepci se neobjevil s žádnou ze svých milenek, ale se všemi svými třemi dětmi a velice se jim věnoval. Nakonec to nejmladší vynášel z velkolepého rautu v náruči spící.

"Ďábel je pro mne velkou rolí, navíc vedle Jirky Langmajera. Proto jsem chtěl dětem ukázat, že tatínek je sice ďábel, ale že se také umí postavit na jeviště a hrát a zpívat," vysvětluje herec, moderátor a nyní i lídr rockové skupiny.

Z tvůrců muzikálů se snad nejvíce z povedeného díla radoval autor nápadu, hudební publicista, moderátor a producent Martin Hrdinka. "Jacka Rozparovače jsem vymyslel před čtyřmi lety a oslovil jsem Vašo Patejdla, Edu Krečmara a Ivana Hejnu, abychom napsali společně muzikál. A teď je pro mne velikou radostí a zadostiučiněním, že již máme od několika divadel nabídku, abychom připravili nějaký nový muzikál. Tak to je opravdu úspěch. Nápad už mám, ale neprozradím ho. Mohl by ho někdo ukrást," zůstává i při premiérové euforii opatrný Martin Hrdinka.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz