Zpravodajství

Vydařená premiéra Jacka Rozparovače

Vydařená premiéra Jacka Rozparovače
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Úterní premiéra nového českého muzikálu Jack Rozparovač se stala jednou z vrcholných událostí letošní umělecké a společenské sezony. Jiří Langmajer si v titulní roli zahrál a zazpíval v muzikálu a poprvé na divadelních prknech se také představila devítinásobná Zlatá Slavice, šedesátiletá Hana Zagorová.

"Samozřejmě, že jsem váhala, jestli mám vystupovat v muzikálu po boku mladých herců a zpěváků. Ale okouzlila mě hudba Vašo Patejdla a ty songy, které ve hře zpívám. A pak moje postava vysloužilé prostitutky nemusí být ani mladá, ani už krásná, může být i tlustá, tak co! Pro mne byla skvělá spolupráce s režisérem Petrem Novotným a vůbec s celým tím mladým kolektivem. Dokonce jsem si připadala, že chodím denně do práce jako všichni lidé. Zkoušky totiž začínaly přesně v devět hodin a tak jsem pravidelně v sedm vstávala a šla jako do zaměstnání. A líbilo se mi to," říká Hana Zagorová, která měla při premiéře velký úspěch. A také na závěr byla zahrnuta několika velkými kyticemi růží.

"Dojalo mě to a překvapilo, že těch růží bylo tolik. Jen od Štefana pětatřicet. Já jsem osudu vděčná za každý den, kdy žiji, ale s Jackem Rozparovačem jsou dny pro mne nějak zvlášť krásné. A pak jsem ráda, že mi toto vystupování nenaruší rodinný život. Štefan totiž nyní vystupuje ve vídeňské opeře, máme tedy k sobě blízko. Proto také mohl přijít na premiéru," říká šťastná zpěvačka.

Úspěch si prožili i ostatní herci
Jiří Langmajer v titulní roli si po letech opět zazpíval. "Byl jsem zvyklý na jevišti na dramatické role a od školy jsem vlastně v žádném představení nezpíval. Muzikálům jsem se vyhýbal. Ale takhle role mě zlákala a nelituji toho. Chodil jsem na hodiny zpívání a myslím, že to bylo nutné a vyplatilo se to," svěřuje se herecká hvězda premiéry.

Zdeněk Podhůrský v roli Ďábla svého kolegu dobře doplňoval. Po představení se představil v roli hodného tatínka. Na recepci se neobjevil s žádnou ze svých milenek, ale se všemi svými třemi dětmi a velice se jim věnoval. Nakonec to nejmladší vynášel z velkolepého rautu v náruči spící.

"Ďábel je pro mne velkou rolí, navíc vedle Jirky Langmajera. Proto jsem chtěl dětem ukázat, že tatínek je sice ďábel, ale že se také umí postavit na jeviště a hrát a zpívat," vysvětluje herec, moderátor a nyní i lídr rockové skupiny.

Z tvůrců muzikálů se snad nejvíce z povedeného díla radoval autor nápadu, hudební publicista, moderátor a producent Martin Hrdinka. "Jacka Rozparovače jsem vymyslel před čtyřmi lety a oslovil jsem Vašo Patejdla, Edu Krečmara a Ivana Hejnu, abychom napsali společně muzikál. A teď je pro mne velikou radostí a zadostiučiněním, že již máme od několika divadel nabídku, abychom připravili nějaký nový muzikál. Tak to je opravdu úspěch. Nápad už mám, ale neprozradím ho. Mohl by ho někdo ukrást," zůstává i při premiérové euforii opatrný Martin Hrdinka.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz