Zpravodajství

Vysbírá si Cimrman na horu? - video přednáška

Vysbírá si Cimrman na horu? - video přednáška

Příznivci slavného génia Járy Cimrmana mohou se svým oblíbeným souborem dosáhnout bezejmenného vrcholu hory v Altaji, která by už brzy měla nést Cimrmanovo jméno. Jediné, co pro svou účast v expedici musí udělat, je zakoupit certifikát a poslat zpět ústřižek. Každý dárce bude zapsán do knihy, kterou expedice vynese do výše 3610 metrů a coby bonus zůstane stejná kniha v žižkovském divadle. Máme pro vás celou přednášku Zdeňka Svěráka. Sledujte naše video!


Celonárodní sbírka má nejen finančně posílit expedici na Altaj, ale její přebytek poputuje na podporu umělců, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Vybrané prostředky mají pomoci vybudovat Dům 4 Múz.

Výstup povede profík
Expedice hodlá zdolat tři a půl tisíce metru, což potřebuje zkušeného vůdce. Proto skupinu povede mazák, horolezec Radek Jaroš. "Bude to rozhodně pohyb po ledovci, takže to chce znalost pohybu s mačkami, popisuje trasu Jaroš. "Plánujeme dvě výstupové trasy, ta těžší bude vyloženě horolezecká, a ta druhá by měla být přístupná pro všechny členy týmu," říká horolezec s tím, že vše záleží na počasí. Ne každý ale vytoupá až na vrchol, někteří pravděpodobně zůstanou v základním táboře.

Vysokohorskou turistiku si tak zkusí Ladislav Smoljak, toho času v nemocnici, Václav Kotek a několik dalších členů divadla. Zdeněk Svěrák prý raději zůstane na chalupě.

Vojta Kotek kvůli Cimrmanovi ztratil dětství
Výstup i pátrání po Cimrmanových stopách zmapuje se svými třemi kamarády herec Vojta Kotek. „V podstatě jsem kvůli tomuhle divadlu ztratil dětství a jsem za to rád," svěřil se Kotek v narážce na to, že jeho otec Václav Kotek je hercem Divadla Járy Cimrmana. Na hraní v souboru by si prý netroufl. "To by mi ani nepropustila nějaká moje morální zábrana," dodal s úsměvem teenagerovský idol, který bude expedici filmovat. "Zatím si nedovede představit, jak bude do kopce tahat techniku, to asi bude krušnější. Ale to se holt musí zvládnout. Spousta filmařů před námi to zvládla, tak proč ne my," uzavřel Vojta.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz