Zpravodajství

Největší hamburger na světě váží jako středně velká dívka

Rekordní hamburger, který byl představen ve Spojených státech, váží 56 kilo a při jeho přípravě bylo použito 36 kilo hovězí sekané a po půl kilu salátu, kečupu, pikantní zeleninové pasty, hořčice a majonézy.

Na karbanátek se vešlo 160 plátků sýra, pět cibulí a dvanáct rajčat. Na dochucení kuchař použil papriky a 33 nakládaných okurek a vše pěkně naaranžoval do patnáctikilové housky. Celý hamburger má podle expertů dohromady úctyhodných 120 000 kalorií. Denny Leighey z města Clearfield v Pennsylvánii tuto lidovou pochoutku vytvořil jako pohoštění na dobročinnou akci, ale ve výrobě hodlá pokračovat. Zájemce za obří karbanátek v housce zaplatí přibližně 8 000 korun, podle použitých surovin. Hamburger pana Leigheyho se stal oficiálně největším exemplářem svého druhu na světě a překonal minulý světový rekord. Ten držel týž kuchař za jiného "drobečka" ze své kuchyně, který vážil 47 kilogramů.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz