Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Vila podnikatele Tarka Bechary jde do dražby

Vila kontroverzního podnikatele libanonského původu Tarka Bechary ve Vyžlovce u Prahy jde do dražby. Serveru nova.cz to potvrdil Jiří Bureš z dražební společnosti, která nemovitost v březnu nabídne.

„Dne 30. března proběhne dražba souboru nemovitostí, která sestává z nezkolaudované rodinné vily spolu s pozemky ve známé pražské rekreační lokalitě Vyžlovka u Prahy. Jedná se o majetek dvou společností, jejímž jediným společníkem je Tarek Assaf Bechara - TAB EXIM, spol. s r.o. a BANCO for trading Praha, spol. s r.o.," uvedl Jiří Bureš předseda představenstva dražební společnosti. 

Zdroj: TV Nova

Vyhlašovací cena nemovitosti je 7 milionů korun. K samotné vile patří tři pozemky. Termín dražby je stanoven na 30. března letošního roku. Od středy 21. února začala lhůta pro složení tzv. dražební jistoty ve výši 50 tisíc korun. Z dražby by měli být vyrovnány přihlášky věřitelů. Jejich výše dosahuje celkem téměř čtvrt miliardy korun.

Vila není zkolaudována

„Jedná se o velmi honosné sídlo, vybavené krytým bazénem, tělocvičnou a dalším zázemím s mramorovým obložením. Dle našich informací vilu obýval Tarek Assaf Bechara na počátku 90. let se svojí bývalou manželkou," přibližuje nemovitost Bureš. 

Zdroj: TV Nova

„Stavba rodinný dům není několik let užívána a vykazuje nedostatek obvyklé údržby. Rodinný dům, který je předmětem dražby, je stavbou, která byla postavena na místě původní stavby, přičemž původní stavba byla téměř celá odstraněna. Povolená rekonstrukce původní stavby, její přestavba a přístavba byla realizována v rozporu se stavebním povolením, resp. mimo stavební povolení," uvádí dražební vyhláška, kterou má redakce serveru nova.cz k dispozici.

Zdroj: TV Nova

Rodinný dům podle zápisu v dražební vyhlášce není a nebyl zkolaudován a ani není dosud předmětem řízení o dodatečném povolení stavby a kolaudace. "Tento faktický stav bude nutné dořešit se stavebním úřadem v Kostelci nad Černými lesy," uvádí se.

Zdroj: TV Nova

Přihlášené pohledávky činí přibližně 700 milionů korun

Podle našich informací chtěl Bechara v devadesátých letech vybudovat síť prodejen BANCO. Na tento podnikatelský záměr mu některé tuzemské banky (mezi nimi například Komerční banka, IPB banka a Agrobanka) poskytnuly mnohamilionové úvěry. Společnost BANCO poslal soud v lednu 1996 do konkurzu. Správcem konkurzní podstaty je advokát Jiří Vodička.  

„Majetek jde do dražby podle zákona, který ukládá jeho zpeněžení a jako prioritní stanoví dražbu. Vila se ocitla v konkurzu v druhé polovině devadesátých let. Majetek byl zapsán podle zákona do soupisu konkurzní podstaty," řekl advokát Jiří Vodička, správce konkurzní podstaty a navrhovatel dražby. Dodal, že výtěžek dražby půjde věřitelům, kteří podali své přihlášky.

Tarek Bechara - profil:

Listopad 2006 - Becharu zatkla Slovenská policie poté, co na něj Obvodní soud v Praze 6 vydal zatykač za loupež a omezování osobní svobody kvůli podezření z účasti na únosu a smrti otce kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře.

15. února 2007 - Bechara se v bratislavském vězení pokusil o sebevraždu. Na Slovensku je totiž vyšetřován za údajný dvoumilionový podvod. V současné době čeká na své vydání do Česka.

21. února 2007 - Okresní soud v Bratislavě případ vyšetřování podvodu odročil. Tím oddálil i Becharovo vydání do Česka.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz