Zpravodajství

Česká "chobotnice" na brněnské vysoké škole

Česká "chobotnice" na brněnské vysoké škole
Zdroj: TV Nova

Mezi obžalovanými v rámci údajného zločiného spolčení soudce Berky stanul v těchto dnech před soudem také majitel Vysoké školy Karla Engliše v Brně Jan Harangozzo. Je obžalovaný z uplácení. Naše televize zjistilita, že v orgánech jeho školy dodnes figurují jak čeští politici, tak například jako učitel i pracovník policejní akademie.

Hlavní obžalovaný v kauze Berka Vladislav Větrovec a další obžalovaný Jan Harangozzo. Oba spojuje Vysoká škola Karla Engliše v Brně. Hrangozo je dodnes jejím majitelem.

Větrovec zde působil jako prorektor. Policie nahrála jeho telefonát s jednou pražskou advokátkou o možnosti získat akademický titul PhD. výměnou za informace.

Větrovec: "Jinak PHD. už máš teda, jo?"

Advokátka:"... nemám, vždyť mě vyhodili z toho, však to víš..."

Větrovec: "Víš, že dělám prorektora, to nevíš, viď? Ty zvládni tady to a dokonce března ho máš... To jsem rád, že ho nemáš, ten titul, protože alespoň ti to můžu vrátit."

Majitel školy, obžalovaný Harrangozzo přes právníka vzkazuje, že se školou nejsou žádné problémy.

Škola obžalovaného Hrangozzy se zaštiťuje vlivnými osobami. V akademické radě je například šéf jedné z kateder Policejní akademie Vladimír Zoubek. Policejní akademie je přitom přímo propojená s policií, která Harangozu vyšetřovala. "Asi tam teda skončím," řekl nám Zoubek do telefonu.

V akademické radě školy najdeme i senátory: Špačka, Oberfalzera, Nádvorníka a Jílka.

Ministerstvo říká, že zákon nezakazuje, aby byl v čele školy ten, kdo je trestně stíhán.

Kdy táborský soud o vině obžalovaných včetně majitele vysoké školy rozhodne, není jasné, jednání má naplánované až do května.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz