Zpravodajství

Kofroň chtěl vraždit páčidlem, dostal dvanáct let

Kofroň chtěl vraždit páčidlem, dostal dvanáct let
Zdroj: TV Nova

Ústecký krajský soud dnes poslal na 12 let za mříže Jana Kofroně. Ten před půlrokem téměř ubil k smrti stařenku z rodinného domku ve Varnsdorfu, kam se vloupal. Žena se ho pokusila zadržet a to se jí stalo osudným. Kofroň jí páčidlem rozbil hlavu tak, že podle znalců je div, že útok přežila. Žena se dodnes léčí a do svého domku se patrně už nikdy nevrátí.

Třiaosmdesátiletá žena chtěla ve svém domě na okraji Varnsdorfu strávit zbytek svého života. Jenže vloni v srpnu jí cestu zkřížil Jan Kofroň a všechno bylo jinak. Okénkem se vloupal dovnitř a začal krást. Stařenku ale probudil a ta se ho snažila zadržet. Kofroň popadl páčidlo a začal ženu bít, hlavně do hlavy.

 

Následky přepadení byly hrozivé

Žena měla proraženou lebku, těžce krvácela a místo očí měla jen otekliny. V domku ji násilník ponechal několik hodin v bezvědomí. Z posledních sil se doslova doplazila k sousedům. A lékařské záznamy těžká zranění potrvrzují.

Stařenku napadl kvůli sladkostem 

Kofroň stařenku téměř ubil k smrti kvůli dvěma balením sušenek a rumovým pralinkám. Nic víc si totiž podle všeho z domku neodnesl. Při policejním výslechu si podřezal žíly, a tak si vynutil i nepřetržitý dozor. U soudu se neustále omlouval a vzýval Boha.

Oběť Kofroňova útoku dnes musela k soudu přivézt sanita. Setkání s Kofroněm ji očividně vyděsilo. "Nejraději bych se na něj nepodívala. Mám strach, je mně hůř," řekla rozrušeně.

Soud Kofroňovi lítost neuvěřil a naopak původní obžalobu z ublížení na zdraví ještě zpřísnil a poslal násilníka na 12 let za mříže. Zda se odvolá, ještě není jasné. Vzal si totiž lhůtu na rozmyšlenou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz