Zpravodajství

Strach: už osmá přepadená žena v Hradci Králové, násilník uniká

V Hradci Králové řádí násilník, který přepadává ženy. Včera policie řešila už osmý případ za posledních jedenáct dní. Brutalita jeho utoků se přitom stále stupňuje a lidé v Hradci Králové se bojí chodit po městě sami. K útokům totiž dochází i za bílého dne.

Poslední případ přepadení se stal v jednom podchodu ve středu večer po osmé hodině. Scénář útoků je téměř vždy dá se říct stejný. Pachatel se vždy zákeřně přiblíží k ženě zezadu, silně ji udeří a ta upadne na zem. Poté muž ukradne kabelku a uteče.

V prvních sedmi případech se vždy jednalo o starší ženu, avšak jeho poslední obětí se stala dvadvacetiletá studentka. "Povalil jí na zem a několikrát ji udeřil pěstí do hlavy," řekla mluvčí královéhradecké policie Anna Pešavová.  

Na místo okamžitě dorazili vyšetřovatelé a policie. Utočník ale uprchl. Přepadené ženy jsou otřesené a mají strach o strašném zážitku mluvit. Násilník útočí vždy zezadu, a proto je jeho popis velice kusý. Mladík je odhadem ve věku 20 až 25 let, vysoký 175 cm a štíhlé postavy.

Jeho brutalita se stále stupňuje. Policie ve městě posílila hlídky a doufá, že se jí podaří pachatele co nejdříve dopadnout. Vyšetřování policistum ztěžuje i fakt, že se zatím neozvali žadní svědci. Pokud se podaří policii mladíka dopadnout a prokázat mu vinu, hrozí mu až deset let vězení.

"Velmi pravděpodobně se bude jednat o člověka primitivního s vysokým stupněm agresivity, který v podstatě je asi sociopatický, čili vůbec mu nezáleží na lidech," dodává psycholg Jan Lašek.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz