Zpravodajství

Opilý podnikatel se ze zabití vyplatil protiprávně

Opilý podnikatel se ze zabití vyplatil protiprávně
Zdroj: TV Nova

Ve středu jsme informovala o podnikateli, který řídil opilý, ve velké rychlosti zabil dva lidi a nakonec se z trestných činů vykoupil. Na základě naší reportáže si dnes nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká vyžádala materiály o mimosoudním narovnání. Podle ní se jednalo totiž o velice nestandardní rozhodnutí a rozhodně mělo dojít k soudu. Okresní státní zástupkyně dnes připustila, že možná udělala chybu.

"Dnes jsem si vyžádala rozhodnutí z Ústí nad Orlicí a celý případ znovu prošetříme," uvedla Vesecká. 

Nejvyšší státní zástupkyni se totiž nelíbí, že případ opilého podnikatele, který porušil hned několik zákonů a zabil dva lidi, nakonec vyřešilo jen mimosoudní narovnání. Jinými slovy - aby nemusel k soudu, vyplatil se přibližně dvěma miliony korun.

"Takovýto případ měl myslím měl rozhodovat soud. Narovnání je nedostačující," říká Vesecká.

Vesecká si dnes také na zastupitelství v Ústí nad Orlicí vyžádala podklady k celému případu. Zapravdu nejvyšší státní zástupkyni dávají i další, námi oslovení právníci.

Orlickoústecká státní zástupkyně Alena Provazníková už na kameru mluvit nechtěla. Nicméně připustila, že její rozhodnutí není úplně obvyklé.

Také podnikatele jsme se dnes chtěli na tuto věc zeptat. Přestože před domem stálo jeho auto a sousedi říkali, že je bezpečně doma, dveře nám neotevřel.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz