Zpravodajství

Jaro je tady!

Jaro je tady!

Teď potěšíme všechny, kteří už netrpělivě vyhlížejí jaro. Po nadprůměrně teplém lednu a únoru totiž přichází stejně přijemný březen. Teploty se v něm mají pohybovat až okolo 16 stupňů.


Jaro už má podle odborníků zimu definitivně porazit. Všechny tři zimní měsíce, tedy prosinec, leden a únor, byly teplotně nadprůměrné, uvedl Český hydrometeorologický ústav na svých internetových stránkách. Byla to nejteplejší zima za posledních 85 let.

Definitivně průměrnou teplotu zimních měsíců vyčíslí meteorologové v polovině března. Ačkoli podle kalendáře začíná zima 21. prosince, meteorologové do zimy počítají celý poslední měsíc roku.

Všechny měsíce od loňského podzimu do února byly nadprůměrně teplé. Únor byl podle meteorologů o 3,7 stupně Celsia teplejší než dlouhodobý průměr. Nejteplejší od roku 1961 podle meteorologů byly listopad a leden. 

Silnice a dálnice v České republice jsou dnes ráno sjízdné bez omezení. Ve vyšších polohách na západě Čech však vozovky mohou místy namrzat. ČTK o tom informovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Na většině území ČR je zataženo nebo oblačno.

Prší na některých místech Jihočeského, Plzeňského a Královohradeckého kraje. Teploty se pohybují mezi jedním stupněm v Karlovarském a sedmi stupni Celsia v Moravskoslezském kraji. Vane většinou slabý jihozápadní vítr.

Silný vítr hlásí jen Opavsko.
Viditelnost je bez omezení, zhoršená je pouze v místech, kde prší.
Dálnice, rychlostní komunikace i ostatní silnice jsou holé suché nebo vlhké, místy mokré.
Ve velkých městech jsou komunikace holé vlhké nebo mokré.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz