Zpravodajství

Přibývá krádeží kovů

Přibývá krádeží kovů

Krádeží kovů u nás stále přibývá. Jen na západě Čech se letos policisté setkali se 116 případy. Zloději přitom kradou vše, co jim přijde pod ruku. Dopadnout je ale není vůbec jednoduché.

Zdroj: TV Nova

Kovy se enormně kradou zejména v Plzeňském kraji a Karlovarském kraji. Se 116 případy jsou na prvním místě mezi všemi druhy krádeží. Kovové díly mizí také z dálnic a silnic, kde mohou řidičům způsobit tragické následky. Řekla mluvčí západočeské policie Ilona Týmlová.

Zloději berou vše, co mohou zpeněžit - okapové svody, měděné troleje, mostní nosníky, ocelový šrot, plechy, všechny druhy kabelů, střešní krytinu a podobně. "Nenechavci se nezastaví ani před krádežemi kovových sloupů z oplocení u dálnice," dodala mluvčí.

 Před několika dny jich na D5 odcizil neznámý zloděj 18 za téměř 5000 korun. Na stejné komunikaci řešila policie krádeže kanálových vpustí. Na devítikilometrovém úseku na Tachovsku jich zmizelo 54 kusů.

"V souvislosti s těmito krádežemi žádáme všechny řidiče, kteří by si něčeho podezřelého na cestách všimli, aby upozornili policisty na nejbližší služebně nebo zavolali na linku 158," dodala Týmlová.
Enormní nárůst krádeží začal na západě Čech koncem loňského roku.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz