Zpravodajství

Královnina osobní garda rozpoutala bitvu

Jednotky, které mají chránit bezpečí britské královny, jsou odedávna vděčným objektem pro fotografy. Tentokrát se však její příslušníci na titulní strany novin dostali z jiného důvodu. Šedesát opilých příslušníků elitních stráží se mezi sebou do krve porvalo před Buckinghamským palácem, sídlem Alžběty II.

K incidentu došlo, když se příslušníci dvou věčně soupeřících pluků královské ochranky, skotská a velšská garda, pohádali po odchodu z hospody Litten Tree, vzdálené jen pár metrů od paláce. Policisté, kteří okamžitě dorazili na místo incidentu, odmítli jakkoli zasahovat, jakmile vyšlo najevo, že se to perou příslušníci armády. Místo toho se zájmem přihlíželi dění. Bitva skončila jednou zlomenou rukou, několika otřesy mozku a velkou ostudou.

"Kdyby všichni nepili, skončilo to jinak. Bitku vyprovokovalo pár celkem nevinných poznámek, které by střízliví lidé vnímali jako vtipné pošťuchování. Jenže tady hned začaly lítat vzduchem nadávky," popisuje jeden ze svědků incident. "Je zlé, že se to stalo jen pár kroků od paláce, který má královská garda střežit. A zatím to vypadalo spíš jako střet fotbalových fanoušků, než bitka mezi chlapíky, které si turisté obvykle fotí do rodinného alba v parádních uniformách."

Celý incident teď vyšetřuje vojenská policie. Jednoho vojáka zatkli pro podezření, že se kolem sebe nebezpečně oháněl rozbitou lahví, dalších patnáct příslušníků výkvětu britské armády je vyslýcháno.

Královská garda zajišťuje nejen ochranu britské královny, ale má i řadu oficiálních povinností. Vojáci těchto elitních pluků nosí proslulé rudé uniformy a vysoké čepice z medvědí kožešiny, které z nich udělaly v očích světa jeden ze symbolů britské monarchie.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz