Zpravodajství

Lupič vyloupil spořitelnu za bílého dne

Lupič vyloupil spořitelnu za bílého dne
Zdroj: TV Nova

Policie v Lounech řeší případ ozbrojeného přepadení. Asi čtyřicetiletý maskovaný muž se zbraní v ruce přepadl pobočku České spořitelny přímo v centru Žatce. Situace byla o to dramatičtější, že se vše odehrálo odpoledne, kdy ve spořitelně bylo plno lidí.

Jakou částku si lupič odnesl policie i spořitelna tají. Podle našich informací se jedná o částku kolem sta tisíce korun.  Bylo osm minut po čtrnácté hodině. Do spořitelny vchází muž maskovaný čepicí, dlouhým kabátem se zbraní v kapse. Míří přímo k pokladně. Podle kriminalistů rozhovor u přepážky pokračuje asi takto.

Zloděj: Dejte sem všechny peníze, co máte.

Pokladní: Tady žádné nejsou, všechny jsou v trezoru.

Zloděj: Mám pistoli, dejte sem všechny peníze: Mně je to jedno budu střílet.

Pokladník se nakonec vzdává a vydává několik desítek tisíc korun. Lupič poté v klidu odchází.

Vše nasvědčuje tomu, že muž o přepadení příliš nepřemýšlel. Vybral si dobu, kdy do spořitelny chodí nejvíce lidí. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.

Zaměstnanci spořitelny mají přísný zákaz se k loupežnému přepadení vyjadřovat. Zarážející je také to, že spořitelna neměla až do dneška ochranku. Pokladník, který přepadení zažil, má nyní dovolenou. Policie zatím asi čtyřicetiletého, sto osmdesát centimetrů vysokého muže bezvýsledně hledá. Muž si za ozbrojené přepadení může pobýt až deset let za mřížemi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz