Zpravodajství

Novým hitem je chladnička, která žíznivým hází pivo

Novým hitem je chladnička, která žíznivým hází pivo
Zdroj: TV Nova

Americký vynálezce přišel s nápadem, který zpříjemní léto milovníkům piva. Vymyslel chladničku, která sama hází žíznivcům plechovky piva.

John Cornwell sice utratil na vývoj ledničky v přepočtu 62 tisíc korun, ale od okamžiku, kdy ledničku pro lenochy představil přímo v akci na webových stránkách, se zájemci jen hrnou. Lednička je na dálkové ovládání, které uvádí do chodu zdvihací mechanismus. Zdvihač pak podá pivo katapultu, který se začne otáčet, dokud nenajde svůj žíznivý cíl. Pak lednička vystřelí pivo. Její maximální dosah je ovšem jen něco málo přes tři metry. Zato se do ní vejde 24 piv, deset přímo do ní a 14 dalších do speciálního zásobníku.

John, který právě dokončil studia na univerzitě v Severní Karolíně, doufá, že na svém nápadu obstojně vydělá. "Je tu sice jisté nebezpečí, že vás pivo trefí do hlavy, ale čím víc ji používáte, tím lépe se s ní umíte zacházet," ubezpečuje nadějný vynálezce.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz