Zpravodajství

Čunkova bývalá sekretářka má policejní ochranku

Čunkova bývalá sekretářka má policejní ochranku
Zdroj: TV Nova

Bývalá sekretářka Jiřího Čunka je pod policejní ochranou. Marcela Urbanová Čunka před časem obvinila z braní úplatků. To, že ji policie dnes hlídá naší televizi potvrdil ministr vnitra Ivan Langer. Přesné důvody ale odmítá sdělit.

Naše televize získala policejní záznam, který potvrzuje, že tato žena je autorkou aféry Čunek. Po odvysílání utajovaného dokumentu věci dostaly rychlý spád a Urbanovou začala hlídat policie. Ministr vnitra Ivan Langer tvrdí, že jde o nejmírnější stupeň ochrany.

Přítel Marcely Urbanové ale policejní ochranu popisuje jinak. Prý byla odvezena z místa bydliště.

Co bývalé sekretářce hrozí, nechce policie nikomu říci.

Jiří Čunek i jeho právníci odmítají, že by proti bývalé sekretářce cokoli chystali.

Urbanová si ale myslí své a podala trestní oznámení na skupinu lidí, která se ji za podivných okolností prý snažila zdiskreditovat předáním úplatku. Podle Čunkovy právničky v ní má figurovat i kontroverzní zlínský podnikatel s lehkými topnými oleji Roman Vaškůj.

Zatčení třech mužů

Policie zatkla podle internetového serveru Aktuálně.cz tři muže kvůli podezření, že se pokusili ovlivnit výpověď klíčové svědkyně v kauze vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka. Muži oslovili bývalou Čunkovu sekretářku Marcelu Urbanovou a nabízeli ji peníze výměnou za pomoc pro vicepremiéra.

Urbanová ale vše ohlásila policii, která dnes aktéry příběhu zadržela. Jeden z nich už byl propuštěn, u dalších dvou se rozhoduje o obvinění. Čunek řekl, že o nejnovějším vývoji v jeho kauze nemá žádné informace.

Policejní ochrana Urbanové by měla skončit ve středu, kdy by mělo být jasné, zda policie zahájí stíhání lidí, kteří chtěli údajně Urbanovou zdiskreditovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz