Zpravodajství

Langer a Vidím bez trestu jsou trnem v oku pro ČSSD

Langer a Vidím bez trestu jsou trnem v oku pro ČSSD
Zdroj: TV Nova

Dohady kolem vyšetřování úniku takzvané Kubiceho zprávy neutichají. Mezi podezřelými podle policejního prezídia nejsou žádní politici, tedy ani ministr vnitra Langer ani poslanec Vidím. Opoziční ČSSD dnes přišla s tím, že se představitelé ODS schovali za svoji poslaneckou imunitu.

"ODS se neštítila porušení mnoha zákonů a učinila tak čtyři dny před volbami," řekl TV Nova šéf ČSSD Jiří Paroubek.

Devět měsíců od Paroubkova projevu si mohou představitelé ODS oddychnout. Policejní prezidium v pátek bez bližších podrobností oznámilo: "Kvůli úniku tzv. Kubiceho zprávy už policie nepodezřívá nikoho z politiků ze spáchání trestného činu."

Mezi podezřelými byli původně ministr vnitra Ivan Langer a šéf výboru pro obranu Jan Vidím. Opoziční ČSSD má informace o tom, že politiky ODS zachránila poslanecká imunita. Podle sociální demokracie policie usoudila, že čin se stal na půdě sněmovny, kde jsou poslanci hájeni.
Protikorupční útvar, který má případ na starosti, odmítá o podrobnostech mluvit.

Vidím má radost

K případu se už nechce vyjadřovat ani ministr vnitra Langer. Jeho stranický kolega Vidím výsledek vyšetřování uvítal. "Rád určitě jsem, překvapilo mě to? Ani ne, vím, že jsem nic neprovedl," řekl TV Nova Vidím.

Devítiměsíční vyšetřování aféry provázely emoce. Největší skandál vyvolaly informace o tom, že byly odposloucháváni novináři a politici.
V souvislosti s vyšetřováním takzvané Kubiceho zprávy policie vyšetřují také dva novináře, v jakém stádiu je jejich kauza, odmítá sdělit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz