Zpravodajství

Kamenná svatba: 65 let spolu

Když muž snídá s jednou ženou po pětašedesát let, tak to znamená, že by teď oba mohli mít kamennou svatbu. Pokud se tehdy vzali. Manželé Trnkovi to tehdy udělali, a tak si dnes své ano řekli v Miletíně na Královéhradecku znova. A recept na tak dlouhý vztah? Žádný přesný není, i když občas prý není vůbec špatné se pořádně pohádat.

Píše se rok 1942 a jednadvacetiletý Jiří a devatenáctiletá Helena právě vcházejí do obřadní síně - takhle to vypadalo přesně před 65 lety. A dnes si to manželé Trnkovi zopakovali. Oběma jim přibyly vrásky na čele, vlasy zešedivěly, ale láska se z jejich života nevytratila.  

Tehdy však v lavicích seděli rodiče a kamarádi. Dnes tu jsou jejich tři dcery,šest vnoučat a deset pravnoučat.

Seznámili se už v šestnácti letech. Za tři roky se vzali. A jak se dá podle nich s jedním partnerem vydržet tak dlouho? „Pohádali jsme se,ale pak to udobřování, ale vydrželi jsme to, ani jsem si to neuvědomil," přiznává pan Trnka.

Ideální manželství prý stojí na toleranci a důvěře. Pohádat se prý občas není vůbec na škodu. Manželé Trnkovi doufají, že se na zdejší radnici za pět let znovu setkají, aby tady oslavili platinovou svatbu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz