Zpravodajství

Lyžování zvoní hrana

Lyžování zvoní hrana
Zdroj: TV Nova

Čím dál tím teplejší počasí předznamenává konec lyžařské sezóny. Alespoň v některých střediscích vlekaři hlásí poslední víkend a lyžaři si snažili náležitě užít.

V Orlických horách se lyžuje už jen v několika málo střediscích. V Říčkách je sněhu zatím dostatek." Zatímco ve vyšších polohách našich hor se stále lyžuje, v níže položených lokalitách s nedostatkem sněhu stále zápasí. Třeba vlekaře ve Zdobnici zachránilo sobotní sněžení. Původně prý měl být tento víkend závěrečný.

„Vypadalo to, že bude poslední, ale asi se to protáhne," říká jeden z vlekařů. Ne všude ale mají takové štěstí. Například na některých svazích v Deštném se už sjezdovky kvůli nedostatku sněhu zavřely a jinde o tom kvůli velmi špatným lyžařským podmínkám také vážně uvažují.

Například v Českých Petrovicích se teď lyžuje spíš na blátě než na sněhu. Jediné, co by je ještě mohlo zachránit, by bylo husté sněžení. To už se ale podle meteorologů očekávat nedá. Pro některá střediska tak sezóna skončí dřív, než vůbec stačila pořádně začít.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz