Zpravodajství

Pes žil ve strašných podmínkách, v noci na dnešek zmizel

Pes žil ve strašných podmínkách, v noci na dnešek zmizel
Zdroj: TV Nova

Včera jsme vám ukazovali, jak to dopadne, když si někdo pořídí náročnější plemeno psa a pak se o něj nezvládne starat. Dnes vám přinášíme nové informace.

Doga zmizela v noci na dnešek 

Po odvysílání reportáže se majitel psa rozhodl, že osmiměsíční štěně německé dogy dnes předá pracovníkům záchranné stanice v Tachově. Bohužel ale Atilu někdo v noci z nezajištěného výběhu ukradl.

Zájemců a lidí, kterým nebyl osud psa lhostejný skutečně volalo jak to redakce TV Nova, tak na Krajskou veterinární správu do Tachova ale i do Tachovského útulky obrovské množství. Ale výběh byl dnes prázdný a nikdo z místních si nedokže vysvětlit kam pes zmizel.

Pes byl v nevyhovujícím výběhu 

Osmiměsíční německou dogu převezl její majitel z bytu do nevyhovujícího výběhu, kde pes strádá, protože nemá dostatek krmení ani péči svého pána.

Výběh je plný nebezpečných plechů, poškozený plot s ostrými dráty, nevyhovující přístřešek místo zatepleného kotce. Chybí tady i miska s vodou a krmením. Osmiměsíční Atila se často zamotává do řetězu a navíc prolézá poškozeným plotem.

Na místo přijel i veterinář a police. Místní už se na to v jakých podmínkách pohublá doga žije nehodlali dívat a tak zavolali ochránce zvířat. "To nechápu, když si někdo něco pořídí, že se o to neumí starat," říká starosta obce. Majitel psa se nedávno odstěhoval od své přítellkyně. Psa si vzal s sebou ale ztratil o něj zájem.

Majiteli hrozí několikatisícová pokuta

Veterinární inspektor všechny prohřešky nafotil. Psa ale zatím majiteli neodebral. Majiteli psa hrozí v přestupkovém řízení až několikatisícová pokuta a může dojít i k odebrání zvířete.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz