Zpravodajství

Němci vymysleli trojrozměrné sudoku

Němci vymysleli trojrozměrné sudoku
Zdroj: TV Nova

Dřívější obliby Rubikovy kostky a nynějšího masového nadšení pro řešení sudoku se rozhodli využít manažeři firmy Banana Factory. Po čtyřletém bádání se jim podařilo vytvořit a uvést na trh jakýsi hybrid obou hlavolamů, jejž nazvali Sudoku3D.

Kolínská společnost s ním slaví obrovské úspěchy. Její výrobek si už koupilo více než 150 000 zájemců o smysluplné týrání šedých buněk mozkových. Myšlenku na vytvoření třírozměrného sudoku, jak uvedl obchodní vedoucí podniku Wolfgang Zint ve městě Karpen, rodišti bratrů Schumacherových, dostal se svým partnerem Rudolfem Stolzem v roce 2002, kdy klasická verze začala slavit celosvětový úspěch.

Cesta k její realizaci však byla poměrně svízelná. Bylo totiž třeba sladit obě hry a vyřešit četné technické problémy. Výsledkem je krychle, na jejíž šesti stranách jsou umístěny číslice od 1 do 9. Jednotlivé části jsou otočné a vzájemně propojené. Ve výchozím stavu jsou všechny cifry uspořádány do správného sledu. Stačí však několik málo pohybů a mění se v neuspořádaný chaos. Jeho návrat k předchozímu stavu pak dá uživateli značně zabrat.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz