Zpravodajství

Ministerstvo uvažuje o kratších hodinách, ze 45 minut bude méně

Ministerstvo uvažuje o kratších hodinách, ze 45 minut bude méně
Zdroj: TV Nova

Studenti se už nebudou učit jen ve 45 minutových vyučovacích hodinách. Takovou revoluční změnu ve školském zákoně plánuje ministerstvo školství. Nově by si ředitelé mohli délku vyučovací hodiny určit sami. A jak sme zjistili, bude se jak prodlužovat, tak i zkracovat.

Pětačtyřicet minut do zvonění netrpělivě odpočítávali všichni studenti více než 70 let. Teď  to bude jinak. Ministerstvo školství už nechce nic přikazovat a školám chce dát možnost výběru. Podle názoru ministerstva, to bude pro žáky mnohem lepší, když učitelé podle jejich potřeb výuku a délku přizpůsobí.

 

Ředitelé škol nápad ministerstva vítají

Podle námi oslovených považují za dobrý krok to, že by měla být velká volnost pro učitele, kteří rozhodnou podle únavy dětí obsahu učiva. A dodávají, že si s případnou novou úpravou délky vyučovacích hodin určitě bez problému poradí. I studenti už mají jasno a nabízejí řešení. Nejvíc se ale budou do školy těšit ty nejmenší školáci. Hodiny by se totiž měly zkracovat hlavně na prvních stupních.

Naopak studenti středních škol si na přestávku možná počkají o něco déle. Na gymnáziu už jsou studenti schopni se soustředit delší dobu. Také semináře by mohly být až dvě vyučovací hodiny.

Odborníci ale upozorňují: "Ne všude jsou školy na novinky ministerstva připraveny. Může za to dlouhá tradice šablonovitého systému výuky." V pětačtyřicetiminutové hodině se budou studenti učit až do příštího roku, kdy by mělo ministerstvo rozhodnout o změně školského zákona.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz