Zpravodajství

Zloději mají z práce větší uspokojení než policisté

Unikátní průzkum se nedávno uskutečnil mezi jihokorejskými gangstery. Ukázal, že tito muži považují svou práci za podstatně více uspokojivou než policisté, kteří je chytají.

Podrobným dotazováním celkem 109 uvězněných gangsterů se zjistilo, že 79 procent z nich je buď velmi, nebo poměrně dost spokojeno se svou prací. Jiný průzkum, který probíhal ve stejné době nezávisle na prvním mezi korejskými strážci zákona, ukázal, že s prací u policie je nespokojena více než třetina celého sboru.

Hlavním důvodem je patrně částka, kterou si jihokorejští gangsteři dokážou průměrně vydělat. Její výše, v přepočtu 92 tisíc korun měsíčně, je pro běžné strážce jihokorejského zákona jakoukoli legální cestou nedosažitelná.

Korejské ministerstvo spravedlnosti, které zprávu zveřejnilo, dodává, že korejský organizovaný zločin se povětšinou zabývá "tradičními" aktivitami, jako je vydírání, prostituce a herny, ale gangy se už začínají poohlížet i po modernějším podnikání, jako jsou burzovní spekulace a akcie velkých společností.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz