Zpravodajství

Zmrzlinou a mlékem proti neplodnosti

Posedlost štíhlou linií nutí mnohé ženy, aby se jako čert kříži vyhýbaly mléčným výrobkům s vyšším obsahem tuku. Podle vědců z Harvard School of Public Health v Bostonu si však tím téměř anulují schopnost přijít do jiného stavu.

Při zkoumání 438 paní a dívek, které trápila neplodnost, tým vedený Jorgem Chavarrou zjistil, že na vině jsou většinou poruchy ovulace. Ohrožují zejména tu část něžnější poloviny lidstva, jež denně konzumuje dva nebo více nízkotučných mléčných produktů. Riziko je až o čtyři pětiny vyšší než u žen, jež si je dopřávají nanejvýš jednou týdně. Toto riziko se dá snížit až o čtvrtinu a to tehdy, pokud si začnou dvakrát nebo vícekrát denně dopřávat například plnotučné mléko či smetanovou zmrzlinu.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz