Zpravodajství

Pavlásková vs. Nesvadbová – vztahy na ostří nože

Už svým prvním filmem Čas sluhů zaznamenala Irena Pavlásková mimořádný úspěch doma i v zahraničí. Teď dotočila film Bestiář inspirovaný románem Báry Nesvadbové. Ten bude mít předpremiéru 18. dubna a do kin půjde o den později. Ale už teď se autorky na sebe rozzlobily.

"Jsem velice rozladěna chováním Báry," svěřila se nám režisérka. "Natočila jsem film na motivy jejího románu Bestiář. Jen na motivy, nikoliv podle románu. To zpracování se výrazně liší od literární předlohy. Je i poněkud změněn charakter hlavní postavy, druhá polovina filmu je složena z nových figur. Napsala jsem zcela nový scénář a Bára pouze minoritně spolupracovala. A teď jsem si přečetla v různých časopisech, jak v rozhovorech Bára Nesvadbová říká, že ona je scenáristkou filmu. Tak to bych chtěla uvést na pravou míru, protože těmito informacemi byla poškozena moje autorská práva. Vysoce majoritní autorkou scénáře jsem já," zdůrazňuje režisérka.

Zahrála si i režisérka
"Film jsme natáčeli také v Itálii a v Londýně," říká Irena Pavlásková. "Je v něm šedesát různých prostředí. Diváci v něm uvidí například skvostného Karla Rodena. S Danicou Jurčovou, představitelkou hlavní role, tvoří báječný pár. A z jiného úhlu se představí Marek Vašut. Také jsem si v Bestiáři zahrála epizodní roličku na večírku v Itálii," pochlubila se režisérka. "Přestože film je označován jako romantický, doufám, že diváci v něm najdou i tragikomiku a několik myšlenkových rovin."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz