Zpravodajství

Proces s Roztočilem – Den druhý: V kauze třicet let staré vraždy dnes vystoupil další svědek

Proces s Roztočilem – Den druhý: V kauze třicet let staré vraždy dnes vystoupil další svědek
Zdroj: TV Nova

Naše televize jako jediná sleduje obnovený proces s Rostislavem Roztočilem, který podle rozsudku z roku 1985 zavraždil před 32 lety egyptského studenta. Předtím ho měl ještě s komplici okrást o 20 tisíc korun. I dnes Roztočil zopakoval, že se na vraždě nepodílel. Jeden ze svědků to potvrdil a nečekaně prohlásil, že na obvinění Roztočila měla zájem tehdejší státní bezpečnost.

Protichůdné výpovědi. To byl hlavní znak druhého dne obnoveného procesu Roztočil. Většina svědků přiznávala, že o účasti Roztočila na vraždě ví z doslechu.

Pouze svědek Otakar Palant, který byl za vraždu Egypťana odsouzen, prohlašoval: "Roztočil je hlavním oganizátorem." Některé části svých dřívějších výpovědí ale zpochybnil. Natočit Palanta nebylo možné. Soud udělal vše pro to, aby se k němu média nedostala

Roztočilovu vinu zpochybnil Karel Kuruc. I když Roztočila nezná, prohlásil o něm: "Je nevinen." Kurucovi se totiž ve vazbě jeden z vrahů, který dnes už nežije svěřil, že Roztočil nevraždil. Šlo prý o policejní komplot. Vrahům mělo být doporučeno, aby označili více viníků a tím se vyhli trestu smrti. Trvali prý i na Roztočilovi, který je štval že veksluje a žije si na vysoké noze.

Roztočil podle svých slov míní, že se proces dobře vyvíjí. Státní zástupce ale Roztočilovo nadšení nesdílí. "Je potřeba projet všechny důkazy, které k té věci jsou," řekl státní zástupce Tomáš Milec.

Proces s Roztočilem sleduje také Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun. A ten hodnotí celý proces takto: "V této chvíli ho paní soudkyně nemá na čem odsoudit." Už zítra se k líčení mají dostavit soudní znalci. Ti by mohli mnohé vyjasnit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz