Zpravodajství

V jižních Čechách znovu řádí falešní energetici

Falešní energetici napálili muže v Prachaticích na jihu Čech. Tři muži a jedna žena, kteří se vydávali za zaměstnance energetické společnosti, obrali důchodce o životní úspory. Tvrdili, že jdou vrátit přeplatky za elektřinu. Úplně stejný scénář se dvě hodiny před tím odehrál i v Českých Budějovicích. Tam důvěřivému muži dokonce předložili i padělaný průkaz.

Bohuslav Řehák z Českých Budějovic sloužil pětatřicet let u policie. Ani tak dlouhá praxe nezabránila tomu, aby nenaletěl falešným energetikům. Když zazvonili u jeho dvěří tvrdili, že jdou vybrat zálohu. "Měli průkazku, já jim povídám, že by to mohl mít každý. On ji takhle vytáh a říká, my nejsme podvodníci," popisuje událost pan Řehák.

Jenže jenom u průkazky finta nekončila. Podvodníci se oháněli i seznamem lidí, které musí ještě navštívit. Panu Řehákovi chtěli dokonce vydat i potvrzení. Dvě hodiny na to se opakovala v jiném bytě podobná situace. Pouze s tím rozdílem, že podvodníci zvoní v Prachaticích. Tentokrát tvrdí, že jdou vrátit přeplatek. Z ložnice odcizili 60 tisíc korun.

"Naši zaměstanci v žádném případě nevybírají žádnou hotovost a rozhodně taky nevrací hotovost," říká mluvčí společnosti, pobočky Děčín ČEZ Ota Schnepp. Policisté nevylučují, že by případy mohly spolu souviset.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz