Zpravodajství

Policisté uvěřili vědmě, pak vyjeli na Ruzyni s transportérem

Policisté uvěřili vědmě, pak vyjeli na Ruzyni s transportérem
Zdroj: TV Nova

Určitě si všichni pamatujete na mimořádná opatření na ruzyňském letišti, která 14. února letošního roku zapojila do akce přes dvě desítky policistů. Akci tehdy někteří pojmenovali jako velký poprask a kritizovala ji nejen opozice. Šlo totiž o reakci na telefonát jakési věštkyně, která upozorňovala na možné nebezpečí útoku. Údajně autentický záznam telefonátu ve středu zveřejnily Lidové noviny.

"Chtěla bych vás upozornit, abyste si pohlídali ruzyňský letiště, a to prostor před vstupem na letištní plochu," řekl policii vědma.

Toto oznámení přijala policie kolem třetí hodiny odpoledne. o chvíli později už letištěm procházejí policisté se samopaly, před budovu přijíždí obrněný transportér.

Obrněnec od budovy letiště zmizel až po pěti dnech. Už druhý den po zavedení mimořádných opatření přitom musel ministr Langer čelit ostré kritice. Volající totiž nebyl žádný bezpečnostní expert ani terorista. Hlas patřil paní, která prý měla vidění.

Mojí povinností je nic nepodcenit," řekl ministr. "Příště se bude pan ministr orientovat podle kávové sedliny," glosoval Langerův krok šéf ČSSD Jiří Paroubek.

Nad policejní akcí po dnešním zveřejnění nahrávky kroutí hlavu i další politici. Zpráva údajné sensibilky se jim nezdá příliš věrohodná.

Mimořádná únorová akce prý nestála daňové poplatníky ani korunu navíc. Není ale vyloučeno, že si policie někdy v budoucnu podobně zbytečné manévry nezopakuje.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz