Zpravodajství

Gipsy.cz jedou do světa

Určitě jste už z rádia slyšeli písničku, která zní tak trochu jako polka, jindy zas tak trochu vystoupení cimbálovky, ale když na to přijde, zní jako nekompromisní rap z newyorského Bronxu. Pokud je ještě neznáte, prosím, seznamte se. Toto jsou Gipsy.cz

Pánové z Gipsy.cz (frontman Radoslav „Gipsy" Banga, houslista Vojta Lavička, kytarista a akordeonista Petr Surmaj a kontrabasista Jan Surmaj) tenhle hokus pokus pojmenovali Romano Hip Hop. Jistě nám dáte za pravdu, že je opravdu „hódně chytlavej"... V textech navíc zaznívá romština, čeština i angličtina.

Tahle parta má namířeno do celé Evropy, a aby ne, když za ní stojí a podporuje ji renomovaná britská nezisková organizace, která napomáhá mladým umělcům z nejrůznějších zemí etablovat se na britské a evropské scéně, čímž přispívá také k jejich profesnímu rozvoji a vzdělávání.

V Česku budou Gipsy.cz účinkovat mimo jiné 9. 3. na vyhlašování ankety Žebřík. 29. 3. čeká celou kapelu vystoupení v pořadu Ladí Neladí v jednom ostravském klubu. Další koncerty se uskuteční například 30. 3. v Opavě, 6. 4. v Českých Budějovicích a 9. 4. v Praze v Lucerna Music Baru. Turné bude pokračovat v dubnu a v květnu koncerty v Rakousku, Velké Británii, Nizozemsku, na Slovensku, v Maďarsku a v Německu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz