Zpravodajství

Gipsy.cz jedou do světa

Určitě jste už z rádia slyšeli písničku, která zní tak trochu jako polka, jindy zas tak trochu vystoupení cimbálovky, ale když na to přijde, zní jako nekompromisní rap z newyorského Bronxu. Pokud je ještě neznáte, prosím, seznamte se. Toto jsou Gipsy.cz

Pánové z Gipsy.cz (frontman Radoslav „Gipsy" Banga, houslista Vojta Lavička, kytarista a akordeonista Petr Surmaj a kontrabasista Jan Surmaj) tenhle hokus pokus pojmenovali Romano Hip Hop. Jistě nám dáte za pravdu, že je opravdu „hódně chytlavej"... V textech navíc zaznívá romština, čeština i angličtina.

Tahle parta má namířeno do celé Evropy, a aby ne, když za ní stojí a podporuje ji renomovaná britská nezisková organizace, která napomáhá mladým umělcům z nejrůznějších zemí etablovat se na britské a evropské scéně, čímž přispívá také k jejich profesnímu rozvoji a vzdělávání.

V Česku budou Gipsy.cz účinkovat mimo jiné 9. 3. na vyhlašování ankety Žebřík. 29. 3. čeká celou kapelu vystoupení v pořadu Ladí Neladí v jednom ostravském klubu. Další koncerty se uskuteční například 30. 3. v Opavě, 6. 4. v Českých Budějovicích a 9. 4. v Praze v Lucerna Music Baru. Turné bude pokračovat v dubnu a v květnu koncerty v Rakousku, Velké Británii, Nizozemsku, na Slovensku, v Maďarsku a v Německu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz