Zpravodajství

Chilli papričky odebírají kila

Zatím to funguje pouze v laboratorních podmínkách. Nicméně v nich se podařilo dvěma tchajwanským vědcům prokázat, že chilli papričky, přesněji řečeno látka zvaná kapsaicin, již obsahují, dokáže zbavovat organismus přebytečného tuku.

Obrazně řečeno dohání tukové buňky k dobrovolné sebevraždě. Zda se uplatní i při shazování nadbytečných kil, není zatím zcela jasné. Podle předpokladu expertů by se žádoucí efekt mohl dostavit v případě, že člověk zkonzumuje účinnou substanci ve dvojnásobném množství, než se obvykle vyskytuje v běžných thajských nebo indických pokrmech. Pouze toto dávkování se totiž osvědčilo při experimentu, otázkou však zůstává, jak na ně zareaguje lidské tělo.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz