Zpravodajství

Pražská policie řeší kauzu údajného osahávání v plaveckém bazénu

Pražská policie řeší kauzu údajného osahávání v plaveckém bazénu
Zdroj: TV Nova

Pražští kriminalisté mají od čtvrtka co do činění s trestním oznámením, které poukazuje na údajné prazvláštní jednání plaveckého trenéra J. K. z oddílu Bohemians Praha. Podle trestního oznámení, jež na něj podala Základní škola Sázavská na Praze 2, se kterou plavecký oddíl spolupracuje, se měl J. K. dopustit ohrožování mravní výchovy mládeže.

"Ve čtvrtek jsme přijali trestní oznámení na J. K. kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožování mravní výchovy mládeže," sdělil našemu serveru mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

Pracovníci plaveckého oddílu jsou z podezření na nekalé chování svého kolegy zděšeni. "Poté, co jsme se dozvěděli o problémech s trenérem, ukončili jsme s ním ke konci února spolupráci," sdělil našemu serveru trenér Jan Srb. 

"Postupovali jsme velmi nekompromisně," dodal. Podle něj trenér, na kterého bylo podáno trestní oznámení, jezdíval se svými svěřenci i na letní soustředění. "Jsem ale přesvědčen, že tam se nic nestalo, byl s ním i jiný pedagogický doprovod," řekl Srb.

Dříve trénoval akvabely

Již dříve měl údajně trenér problémy s trénováním dívek, od akvabel byl odejit. "Nějaké dotýkání se malých děvčat bylo na denním pořádku," sdělil našemu serveru zdroj, který si nepřál být jmenován. Podle něj dostal trenér od Srba vyhazov, když si přečetl petici nespokojených rodičů.

Policejní mluvčí připustil, že plavecký trenér měl podle trestního oznámení osahávat dívky z šestých a sedmých tříd základní školy.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz