Zpravodajství

Města se bouří: Bursík stahuje žádosti o dotace

Města se bouří: Bursík stahuje žádosti o dotace
Zdroj: TV Nova

Ministr životního prostředí Martin Bursík se stává noční můrou pro některé radnice. Poté, co nestačil včas odeslat jejich žádosti o stamiliónové evropské dotace na kanalizaci, zaskočil je teď další zprávou. I když nám Unie zpoždění odpustí, Bursík zvažuje, že některé žádosti stáhne. Výběr projektů se mu nezdá transparentní.

Když minulý týden radnice zjistily, že ministr Bursík poslal jejich žádosti o unijní dotace den po termínu, začaly se bát, že jim Brusel dá košem. "To by byla škoda, kdybychom kvůli takové drobnosti nedostali peníze," říká primátor Ostravy Petr Kajnar.

Teď jim Martin Bursík přichystal další nemilé překvapení. Oznámil, že uvažuje o tom, že některé žádosti o dotace ještě sám od sebe stáhne.

Města si prý peníze nezaslouží

Bursík se domnívá, že některá města si peníze jednoduše nezaslouží. Podle něj uspěla pouze díky politickému tlaku. "Je jedná o režim, který jde mimo jakákoliv pravidla," kontruje Bursík.

Nechává proto všechny žádosti prověřit. Města se opět ocitla v nejistotě. "Je to projekt, na který město nemá vlastní peníze," zdůrazňuje Kajnar.

Do Bursíka se opřela také opozice. "Myslím, že neví, co blábolí," říká šéf ČSSD Jiří Paroubek. "Já jsem zdědil něco netransparetního po nich a oni to teď používají jako klacek, který mě mlátí," brání se Bursík.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz