Zpravodajství

V Olomouci našli leteckou bombu z války

V Olomouci našli leteckou bombu z války
Zdroj: TV Nova

Na nevybuchlou munici narazili dělníci při stavbě v Olomouci. Policisté místo okamžitě zajistili a zavolali pyrotechniky. Ti zjistili, že jde o leteckou pumu z druhé světové války a odvezli ji ke zneškodnění.

Nevybuchlou munici objevili stavební dělníci dnes ráno. Ze začátku vůbec netušili, o co se jedná.

Měli velké štěstí. Podle odborníků totiž může být letecká puma i po letech hodně nebezpečná.

Přivolaní policisté prostor uzavřeli, v okruhu několika desítek metrů se k bombě nesměl nikdo přiblížit. Pak dorazili pyrotechnici, kteří bombu prozkoumali.

Policisté kvůli hrozbě výbuchu raděj zastavili i dopravu na silnici vedle staveniště. Když pyrotechnici výbušninu zajistili, naložili ji do vozíku a odvezli ke zneškodnění.

Dnešní nález možná nebude poslední, dřív tady měla svůj areál sovětská armáda.

Stavební práce nález pumy přerušil asi na tři hodiny.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz